Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 cangkir semolina
- 1 gelas tuwung plus 1 sendok teh
- 1/2 sendok teh kunyit
- 1 sendok teh
- baking powder
- 1 cangkir mentega salted, ilang
- 1 cup gula, ditambah 3 tablespoonons
- 1 1/2 cangkir susu
- 1/2 gelas banyu
- 1/2 gelas almond slivered
Cara Nggawe
Preheat oven nganti 350.Ing mangkuk campuran, gabungke semolina, glepung, kunir, lan bubuk manggang. Ngaduk kanggo gabungke kanthi apik. Kanthi mangkuk kapisah gabungke mentega, gula, susu, lan banyu. Tambahake kanggo bahan-bahan garing lan aduk supaya tempe tempel. Sprinkle karo almonds.Bake kanggo 30-35 menit utawa nganti coklat emas. Allow kanggo nglangi kanggo 15-20 menit lan ngawula karo kopi utawa teh favorit.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 388 |
| Lemak total | 21 g |
| Saturated Fat | 11 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 44 mg |
| Sodium | 174 mg |
| Karbohidrat | 45 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 7 g |