Sampeyan bisa uga ora mikirake cola minangka basis kanggo saos barbecue, nanging rasa manis saka soda bisa nambah rasa rasa saus. Sampeyan bisa ngurangi kalori saka saos iki karo soda diet, nanging bakal ngowahi rasa.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 gelas / 475 mL Coca-Cola (utawa cola sing padha)
- 2 cangkir / 475 ml ketchup
- 1/2 bawang bombay gedhe, disigar sacukupé
- 1/4 cangkir / 60 mL cuka putih
- 1/4 cup / 60 mL gula pasir
- 1/2 sendok teh / 2,5 bubuk cabe lembut
- 1/2 sendok teh / 2,5 mL uyah (kurang luwih yen dianjurake)
- 1/2 sendok teh / 2,5 mL mrica ireng (kurang luwih yen dianjurake)
Cara Nggawe
1.Bringake kabeh bahan menyang simmer dhuwur ing ndhuwur kompor. Ngurangi panas menyang simmer kurang lan cook sauce kanggo 10-12 menit, aduk sok-sok.
2. Sawise saus wis diketokake, copot saka panas lan supaya kenthang kanggo 10 menit sadurunge nggunakake.
3. Yen nggawe, saosake sauce seger rampung lan tancepake wadhah plastik kedhelen lan simpen ing kulkas 7 dina sawise persiapan.
Anget sadurunge nggunakake.
4. Saus iki bisa dipigunakaké ing saben potongan daging lan paling diganti daging. Sampeyan uga bisa dianggo minangka saus meja karo daging babi sing ditarik utawa brisket.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 77 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 356 mg |
| Karbohidrat | 18 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 1 g |