Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/4 cangkir mrico mrico sacoro apik disigar
- 1/4 cangkir sacep bawang bombay
- 2 sendok makan mentega
- 1 bisa (10 1/2 ons) kreseng krim sup celery, undiluted
- 1/2 cangkir susu
- 1 1/2 cangkir keju Cheddar shredded
- 1 bisa (16 ons) salmon, lemes lan kacampur
- 4 ons mi medium, masak
- 1/4 cangkir irisan ireng ireng, opsional
- 1 tuwung roti garing sing diiris kanthi 1 sendok susu mentega
Cara Nggawe
- Ing saucepan masak mrica lan bawang bombay ing 2 sendok mentega nganti lembut.
- Tambahake sup lan susu; panas nganti bubbly, aduk terus.
- Tambah keju; aduk nganti ilang. Ngaduk ing salmon, mie lan olive.
- Transfer campuran menyang casserole 1 1/2-quart lan ndhuwur karo crumbs roti buttered .
- Panggangan ing 350 F kanggo 25 nganti 30 menit.
Nglayani 4.
Resep Liyane
Gampang Salmon Casserole
Kentang Scalloped Crockpot karo Salmon
Salmon Souffle
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1157 |
| Lemak total | 80 g |
| Saturated Fat | 40 g |
| Lemak ora jenuh | 23 g |
| Kolesterol | 266 mg |
| Sodium | 1,491 mg |
| Karbohidrat | 48 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 61 g |