Dadi sampeyan wis entuk pawon gedhe lan kudu mbuang soko kanggo nggoleki? Sijine sawetara roti Perancis sing ana ing grill kanggo nggawe roti bawang putih kanggo roti sing cepet lan gampang.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 8 irisan roti Perancis tebal
- 1/2 tuwung (120 mL) mentega lembut
- 1 1/2 sendok teh (7.25 ml) bubuk bawang
- 1 sendok teh garing
- parsley
- Jiwit uyah (kira-kira 1/8 sendok teh)
Cara Nggawe
1. Nyampur mentega sing disemprot karo bubuk bawang putih, parsley, lan uyah ing mangkuk cilik. Sikat loro-lorone saben irisan roti.
2. Nyelehake panggangan panas lan cook ing saben sisih nganti roti wiwit nuduhake tandha panggangan. Flip lan terus grilling.
3. Buang nalika roti mulai crunchy, kira-kira 4 nganti 5 menit.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 243 |
| Lemak total | 23 g |
| Saturated Fat | 14 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 61 mg |
| Sodium | 149 mg |
| Karbohidrat | 7 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 2 g |