Sampeyan ora kudu nguber banget jero kanggo nemokake alasan gedhe kok sampeyan kudu mangan celery salad. Celery banget nutritious. Wis akeh Vitamin C sing apik kanggo sistem kekebalan awak, sing dikenal ngedhunake kolesterol, lan nyegah penyakit jantung, stroke, lan kanker. Yen sampeyan butuh alasan sing luwih apik, salad iki uga enak banget! Aku uga nemokake manawa rasanya sugih karo Raw Ranch Dressing sing ditemokake ing resep salad iki.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 cangkir irisan celery
- 1/2 cup raisins (utawa currants or cranberries)
- 1/4 cangkir parsley disigar
- 1/2 cangkir walnuts disigar
- 2 sendok teh lenga zaitun sing adhem
- 1/2 linglang (jus)
- Uyah 1/4 sendok teh (utawa kanggo rasa)
- Godhok mrico ireng anyar
Cara Nggawe
- Nyedhot celery, raisin utawa woh garing, parsley, lan walnuts bebarengan.
- Nambahake lenga zaitun, jus lemon, lan uyah lan malang maneh.
- Ngawasi karo jumlah sing dikarepake saka mrica ireng anyar.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 371 |
| Lemak total | 34 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 13 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 463 mg |
| Karbohidrat | 16 g |
| Serat Pemakanan | 7 g |
| Protein | 7 g |