Teh Latte Resep Teh Es Teh iki digawe dening The Tea Spot ing Boulder, Colorado. Kaya latte espresso, digawe saka es lan susu lan minangka minuman beralkohol sing kuat, konsentrasi, kafein .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 teaspoons sarapan godhong teh (Bolder Sarapan godhong teh utawa "sarapan teh" campuran, kayata Teh Sarapan Inggris)
- 8 ons banyu (nggodhok)
- 2 ons susu (utawa pengganti susu kayata soy, kacang almond, utawa susu beras)
- Opsional: pemanis (kayata madu, agave, utawa vanila)
Cara Nggawe
- Mungkasi konsentrasi 8 ons Bolder Teh sarapan nggunakake 2 sendok teh godhong teh ing banyu sing nggodhok nganti 5 menit.
- Godhong tèh ijo.
- Tuangi menyang gulungan 16-ons kapenuhan 2/3 kanthi es krim lan goyangake kanthi apik.
- Steam utawa froth 2 ons susu utawa susu diganti kaping pindho volume asli.
- Tambah konsentrasi teh es kanggo susu utawa susu pangganti lan sweeten karo madu, agave utawa vanilla yen dikarepake.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 35 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 6 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Karbohidrat | 3 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 2 g |