Cangkir teh leukopter panas bisa nyenengake-meh kaya aromaterapi. Godhong wangi ngetokake es lan menehi sampeyan teh spiced sing bakal sampeyan arep bali kanggo tuwung liyane.
Wong tuwa ing Karibia percaya yèn godhong tèh bisa ngedhunaké tekanan getih, mbantu masalah pencernaan lan malah nyingkiri sirah. Kedokteran rakyat isih urip ing Karibia. Apa klaim kasebut bener, salah sijine, sampeyan bakal seneng karo teh iki.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 gedhe seger
- Umume godhong teluk ing India
- 2 cangkir banyu
- Gula lan susu (opsional)
Cara Nggawe
- Nambah godhong teluk lan banyu menyang pot, tutup, lan menyang godhok liwat panas dhuwur.
- Supaya godhok nganti 3 menit banjur copot pot saka panas lan supaya teh tajem kanggo 4 menit.
- Galur lan ngombe utawa kepenak supaya cocog karo rasa sampeyan. Yen nggunakake susu, mung nggunakake cipratan cilik, minangka susu sing akeh banget bakal ngencerake rasa teh.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 3 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 5 mg |
| Karbohidrat | 1 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |