Resep roti banana iki gampang digawe nganggo endhog lan siji mangkuk.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 gedhe
- pisang sing mateng , uga mashed
- 1 endhog, diantemi
- 1 kelet saka butter, ilang
- 1 1/2 cup all-purpose
- glepung
- 1 tuwung gula
- 1 sendok teh uyah
- 1 sendok teh baking soda
- 1 cangkir kacang, opsional
Cara Nggawe
- Preheat oven nganti 350 ° F.
- Gabungke kabeh bahan ing mangkuk campuran; campuran uga.
- Sendok adonan ing jajan wajan lan disaring.
- Panggang ing 350 ° F kanggo kira-kira 60 menit, utawa nganti piso dipasang ing tengah metu resik.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 323 |
| Lemak total | 23 g |
| Saturated Fat | 11 g |
| Lemak ora jenuh | 9 g |
| Kolesterol | 58 mg |
| Sodium | 426 mg |
| Karbohidrat | 29 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 4 g |