Yen peteng utawa surem utawa marmer Moskow kuwi sampeyan, sampeyan bakal pengin nyoba resep-resep koktail badai Grand Marnier.
Dasar roh kasebut diganti karo rasa manis saka Grand Marnier. Tambahake ing jeruk kapur lan bitters kanthi premium bir jahe ( Fever Tree utawa Fentiman iku pilihan sing apik) lan sampeyan duwe sipper sedhep sing nentremake panase rasa.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 ons
- liqueur jeruk (Grand Marnier)
- 1/2 ons
- jus jeruk (seger)
- 3 ons bir jahe
- 3 irisan
- Angostura bitters
- Garnish:
- lime wedge
Cara Nggawe
- Gabungke Grand Marnier, jus jeruk, lan bitters ing kaca campuran.
- Tambah es lan goyangake kanthi kuat .
- Galur liwat ès seger menyang kaca highball .
- Ndhuwur karo bir jahe lan swirl.
- Garnish kanthi irisan kapur.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 68 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 8 mg |
| Karbohidrat | 19 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 1 g |