Iki kentang manis diiris lan banjur digoreng jero. Mangsa goreng kentang manis karo uyah lan mrico ireng anyar, Cajun utawa Creole, utawa campuran kayu legi kanthi gula granulated.
Sijine goreng kanthi sandwic daging babi sing ditarik utawa burger, utawa ngawula bebarengan karo sandwich ham lan keju.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 nganti 3 kentang manis gedhe
- 1 botol minyak nabati kanggo jero frying
- Garam lan mrica ireng anyar kanggo rasa
- Opsional: kayu manis utawa kayu manis-gula
Cara Nggawe
- Cut kentang manis menyang 1/4 kanggo 1/2 x 3-inch ngudani. Sijine roti manis nganggo banyu ember nganti siap nggoreng.
- Ing gorengan jero utawa saucepan jero, panas minyak sayur nganti 370 F.
- Garing susuh kentang manis nganggo andhuk kertas lan goreng ing bêsik ing lenga 370 F. Nalika goreng sing disenengi kanthi entheng lan enom, transferring menyang tisu kertas kanggo saluran. Sprinkle karo uyah lan mrico utawa uyah lan kayu legi cilik utawa gula-gula manis.
Sampeyan uga bisa Kaya
Kethokan Kentang Manis Kentang karo Apple Cider Glaze
Manis Kentang Ravioli Kentang Kacang Pecan Sauce
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 51 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 63 mg |
| Karbohidrat | 7 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |