Yen sampeyan salah sawijining wong khusus sing seneng ireng liwat licik abang, iki Martini kanggo sampeyan. Iku banget prasaja: vodka lan sambuca dihiasi karo tongkat licorasi ireng.
Sambuca yaiku liqueur sing disenengi anise sing arupa rasa absinthe (utawa licorice ireng) lan bisa dadi rasa sing dituku, utamane ing minuman kaya transparan kaya iki. Stick Stick ora kabeh, nanging sing seneng banget.
Petunjuk: Nalika goyang karo Sambuca (utawa liqueur-anise ), mesthine kudu ngumbah shaker koktail lan piranti apa waé kanggo ngilangi rasa sing sisa.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 1/2 ons
- vodka
- 3/4 ons
- Sambuca Liqueur
- Garnish: 1 irisan cendhak ireng licorice
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail kanthi es.
- Kocok banget .
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
- Garnish karo tongkat ireng ireng cendhak.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 245 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 64 mg |
| Karbohidrat | 10 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |