Ibu lan ibuné sadurunge dheweke, wis nggarap Junglee Pulao kanggo taun-taun. Iku minangka hodge-podge kabeh jinis úa, dadi jeneng konyol (Junglee tegese liar utawa gila ing Hindi) sing teka babagan siji dina nalika kulawarga nyenengake lan nyoba dadi kreatif!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 250 gms daging sapi (daging sapi utawa daging sapi) kari
- 1 tuwung beras Basmati
- 1 bawang bombay gedhe
- 2 tomat gedhe
- 2 tbsp paste bawang
- 1 tbsp jahe tempel
- 2 sdhuk bubuk katumbah
- 1 sendhok teh bubuk cumin
- 1/2 sendhok teh bubuk kunir
- 2 cabe ijo irisan panjang
- 1 tbsp garam masala bubuk
- 1 tuwung sayuran campuran (kacang buncis, kacang polong, wortel, kembang kol, kentang, lsp)
- 2 1/2 cangkir banyu panas
- 3 tbsps sayur-sayuran masak / canola / kembang srengenge
Cara Nggawe
- Cuciake sawah Basmati lan sumringah ing mangkuk banyu suwene 15-20 menit.
- Panaskan lenga ing jero, teles teles lan nambah bawang. Fry till golden.
- Tambah bawang putih lan pasta jahe nganti coklat peteng.
- Tambah kabeh rempah-rempah bubuk, tomat lan cabe ijo. Fry nganti lenga wiwit misahake saka masala.
- Tambahake beras, daging kari sing sithik, sayuran, lan banyu lan aduk kanthi becik. Tambah uyah kanggo rasa.
- Gawe gajih menyang godhok, simmer, tutup lan cook nganti kabeh banyu garing. Yen beras isih rada uncooked nambah setengah tuwung banyu menyang lan terus cook.
- Nganggo piping panas karo yoghurt seger lan pickle.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 474 |
| Lemak total | 15 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Lemak ora jenuh | 6 g |
| Kolesterol | 64 mg |
| Sodium | 209 mg |
| Karbohidrat | 59 g |
| Serat Pemakanan | 6 g |
| Protein | 24 g |