Iki waffle blueberry sing alus lan éca, digawe karo blueberries seger utawa beku lan adonan prasaja. Pucuk endhog dilebokake ing wadhuk sadurunge wajan dimasak.
Wafel iki enak karo sirup maple utawa nggunakake sirup blueberry seger (resep ngisor).
Yen sampeyan nggunakake blueberries seger, ngeset sawetara kanggo hiasan.
Tip lan Variasi
- Blueberry Sauce - gabungke 2 cangkir blueberry ing saucepan; mash utawa tresna. Nambah 1/3 tuwung granulated gula, 1 sendok teh jus lemon, lan uyah mlayu. Banjur masak nganti panas lan terus nggodhok nganti 1 menit. Buang saka panas lan tambah 1/4 sendok teh saka vanili.
- Blueberry Lemon Waffles - Mrico kira-kira 1 tablespoon saka lemone zest grated finely grated menyang adonan.
- Bekas waffles ing kantong beku cilik. Gesang ing oven 325 F sajrone 8 menit utawa panasake maneh ing pemanggang roti.
Sampeyan uga bisa Kaya
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 endhog, dipisahake
- 1 1/2 cangkir susu
- 1/2 cangkir melted butter
- 2 gelas diisi kabeh gandum
- 2 teaspoons baking powder
- Uyah 1/2 sendok teh
- 1 sendok teh gula
- 1 tuwung blueberry seger utawa beku, dibilas
Cara Nggawe
- Ing mangkuk campuran cilik, ngalahake bule telur nganti kaku; disisihaké.
- Ing mangkuk liyane ngalahake yolks endhog; nambah susu lan butter sing ilang.
- Nggeser bahan-bahan garing bebarengan; nambah ing dicampurake yolk endhog lan campuran nganti alus. Melu ing blueberries. Muter alon-alon ing wong edan endhog.
- Panggang ing wesi waffle panas.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 291 |
| Lemak total | 21 g |
| Saturated Fat | 12 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 116 mg |
| Sodium | 453 mg |
| Karbohidrat | 20 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 6 g |