Woh-wohan anggur iki arupa minuman omben-omben anggur sing éndah, sing ngusung soda manis lan rasa summery seger. Weruh-wartawan anggur temtunipun minangka inspirasi kanggo akeh toko-toko cooling bar anggur ing akhir 80-an lan awal 90-an. Sanadyan ora ana konsep novel, dheweke seneng banget ing pirang-pirang daerah sing ngasilake anggur sajroning moniker sing beda-beda. Ing Jerman, umpamane, sing kasebut "süssgespritzter" - merujuk anggur utawa cider sing diarani lemonade utawa soda sing diilhami citrus.
Nduwe anggur putih , abang , utawa roses ing tangan lan arep nggawe manis lan bubbly? Banjur anggur wenehake kanggo sampeyan njupuk! Kepinginan kanggo nguripake perkara kasebut? Tambahake woh lan mangsa musiman sing seger lan mlayu liwat jam koktail kanthi gampang, pindhah menyang kaca nggawa rasa sing musiman lan cipratan anggur lan soda.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 oz. saka anggur
- 3 oz. saka soda
- 4 oz. saka es
- Opsional: campuran woh musiman (semangka, strawberries, raspberries, kiwi, jeruk)
Cara Nggawe
Bisa uga ora gampang. Rampungake tumbler 8 ons lan isi separo es. Nambah telung ons anggur lan telung ons soda (tema jeuk minangka titik wiwitan sing apik). Yen sampeyan pengin pindhah menyang versi sing disesuaikan, lebokake irisan-irisan woh favorit sampeyan, aduk lan seneng.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 740 |
| Lemak total | 47 g |
| Saturated Fat | 28 g |
| Lemak ora jenuh | 14 g |
| Kolesterol | 5 mg |
| Sodium | 23,296 mg |
| Karbohidrat | 55 g |
| Serat Pemakanan | 12 g |
| Protein | 9 g |