Roti jagung yaiku salah sijine favoritku sing cepet lan gampang kanggo nggawe roti. Buttermilk minangka bahan sing apik kanggo nggawe roti jagung amarga nambah rasa kedelai lan sugih, lan uga nggawe cornbread luwih entheng amarga asam ing buttermilk menehi bubuk manggang lan nambah.
Pancen kudu menehi buttermilk sing apik shake sadurunge ngukur metu. Kita nindakake iki amarga buttermilk bisa misah nalika njagong ing lemari es kanggo sementara lan kita pengin ngandhut lemak kanthi apik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuwung
- glepung kabeh-tujuan , diayahi
- 1 tuwung cornmeal kuning
- 1 tablespoon
- baking powder
- Uyah setengah sendok
- 2 endhog, diantemi
- 1 cup buttermilk (uga digegem)
- ¼ tuwung melted butter utawa shortening
- ⅓ cup gula
Cara Nggawe
- Preheat oven nganti 400 ° F.
- Ngocok bebarengan glepung, cornmeal, baking powder, lan uyah.
- Ing mangkuk kapisah, gabungke buttermilk, endhog, butter (utawa shortening) lan gula.
- Bener grease lan glepung baking pan 9 "× 9". Utawa sampeyan bisa nggunakake pan baking nonstick utawa salah sijine panci silikon sing fleksibel, utawa malah wesi panci.
- Tambahake campuran buttermilk menyang campuran glepung lan cornmeal lan aduk nganti glepung wis dibakar, ora luwih sepuluh detik. Adonan kudu katon lumpy. Sampeyan ora pengin overmix antuk giliran.
- Yen wis digabungake karo bahan-bahan cair lan garing, cepet tuangake adonan menyang pan baking banjur transfer menyang oven.
- Panggang nganti ndhuwur iku coklat semu coklat, kira-kira 25-30 menit, utawa nganti tusuk sing dipasang ing tengah roti cornbread metu resik lan pinggir roti jagung wiwit narik saka panci.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 157 |
| Lemak total | 7 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 38 mg |
| Sodium | 278 mg |
| Karbohidrat | 20 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 3 g |