Apa Sampeyan Bakal Perlu
- Kanggo Sirup:
- 2 1/4 cangkir gula
- 1 1/2 gelas banyu
- 2 tablespoons jus lemon (1 lémon utawa 2 sendok jus jeruk)
- 1 sendok madu (opsional)
- Kanggo Cake:
- 2 cangkir semolina
- 1 cup gula
- 1 mentega tongkat (lunak)
- 1 cup susu (kabèh)
- 1 1/2 ekstrak vanilla sendok
- 1 tablespoon
- baking powder
- 1 sdc baking soda
- 2 endhog
- 1 tas almond (pamisah blanched)
- Opsional: krim dikocok
Cara Nggawe
Siapake sirup dhisik. Dissolve sugar in water in saucepan medium. Tambahake jus lemon lan menyang godhok. Sawise sirup wiwit godhok, tambah madu. Ngurangi panas lan ngidinake alon-alon godhok watara 8-10 menit. Dibusak saka panas lan disisihake.Preheat oven nganti 350 derajat. Sayur-sayuran ijo lan glepung sajian baking dish 9x12.Cream bareng butter lan gula ing mangkuk campuran. Tambahake endhog lan vanilla. Ing mangkuk kapisah, gabungke semolina, bubuk manggang, lan baking soda. Asam nambahake mentega lan campuran endhog. Gosong ing susu. Panggang dicampur karo manggang sajian lan alus karo sendok. Nambani piso mentega lan nggawe garis diagonal saka kiwa menyang tengen lan lengkap kanggo nggawe bentuk berlian. Tempelake kacang almond ing tengah saben intan. Panggang sajrone 25 menit. Geser jajan saka oven lan tuang sirup liwat kue nganti ora bisa diserap. Allow to cool for 20 minutes.Serve immediately with a dollop of whipped cream.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 545 |
| Lemak total | 23 g |
| Saturated Fat | 11 g |
| Lemak ora jenuh | 9 g |
| Kolesterol | 77 mg |
| Sodium | 463 mg |
| Karbohidrat | 79 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 8 g |