Thanks kanggo Fr. Dominika kanggo ngidini kita nggunakake resep kanggo Sweet Crust Pizza. Sampeyan bisa nemokake resep iki lan luwih apik ing buku masak pizza sing diarani: Thursday Night Pizza, Fr. Recipe Pizza Dominika, Reedy Press, 2010.
Salah siji cara nggunakake Crispy Pizza Sweet iki yaiku nggawe Apple Pie Pizza.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 paket aktif garing
- ragi
- 1/4 tuwung
- gula coklat
- 3/4 tuwung banyu suam
- 1/2 gelas susu sedhep
- Uyah 1-1 / 2 teaspoons
- 2 tablespoons butter (dilebur)
- 3 1/2 nganti 4 cangkir glepung
Cara Nggawe
- Ing mangkuk ukuran sedheng, aduk kanggo mbubaraké ragi lan gula abang ing banyu sing asat; supaya ngadeg watara 5 menit.
- Nglakoake susu, uyah, lan butter sing ilang.
- Siji cangkir sajam, nambah 3 glepung glepung, nyampur saben wektu nganti glepung wis digabungake.
- Gulungake adonan menyang endhog sing digodhog lan adhep kanggo 5 nganti 8 menit, nambahake glepung cilik kanggo njaga adonan sing bisa diatur. Minyak goreng ing lumahing adonan lan ajurake ing mangkuk resik ukuran medium lan tutup nganggo bungkus plastik. Ayo Manis Crust Pizza munggah ing kulkas paling sethithik 2 jam utawa sewengi.
Resep tip
- Nggawe loro 12 "kanggo 14" Sweet Crust Pizzas crusts medium-tebal, utawa telu cilik
- Cathetan saka Fr. Dominic: "Iki minangka resep dhasar manis, tenan --- yen sampeyan nambahake endhog, sampeyan bisa nggawe gulungan nedha awan! --- nanging ndadekake kerak sing becik kanggo péso panganan dessert."
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 57 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 5 mg |
| Sodium | 311 mg |
| Karbohidrat | 8 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |