Sampeyan ora bisa duwe resep swiwi wing banget! Coba resep inspirasi Thai iki nalika sampeyan lagi duwe partai. Aku njamin yen para tamu bakal seneng.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- Sayuran ayam 4-5 kilogram / 1.8-2.2 kg
- 1/4 tuwung / 120 ml saos kerang
- 1/4 cup / 120 ml abang anggur garing
- 1/4 cup / 120 mL madu
- 4-5 bawang bombay, disigar sacukupé
- 4 cloves papak minced
- 2 tablespoons / 30 mL saus cabe
- 2 tablespoons / 30 mL cilantro seger, disigar
- 2 bawang ijo, disigar
- 1 tablespoon / 15 ml
- jus lemon
- 2 sendok teh / 10 ml kecap
Cara Nggawe
- Cut wings menyang rong potong lan discard tips swiwi.
- Panggonan pitik menyang tas plastik sing bisa dicolot.
- Gabungke bahan sing isih ana lan dicampur ing sayap. Pindhah menyang jangkoan kanthi apik, tas segel, lan menyang kulkas nganti 1 nganti 3 jam.
- Preheat grill kanggo medium panas. Copot sayap saka tas lan marinade cadangan. Sijine wings ing grill lan baste liberally karo marinade. Masak kanggo 20 menit, ngurip, lan jas karo marinade maneh. Allow cook kanggo liyane 20 kanggo 30 menit. Buang sisa marinade .
- Nalika jus mlaku kanthi cetha lan suhu udhara nganti 165 derajat, dibusak saka panas, garnish kanthi bawang bombay lan disigar.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 581 |
| Lemak total | 30 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Lemak ora jenuh | 12 g |
| Kolesterol | 190 mg |
| Sodium | 826 mg |
| Karbohidrat | 11 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 61 g |