Kielbasa, sauerkraut, lan irisan irisan apel ing sajian cooker alon enak. Iku meal gedhe kanggo dina kelangan lan preparation minangka angin.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 16 ounces sauerkraut, tas utawa bisa
- 1 pound
- kielbasa utawa sosis garang
- 3 masak apel, dikupas, diiseni lan diiris
- 1/2 cup gula pasir sing dikemas
- 3/4 séndok garam
- 1/8 sendok teh mrico
- 1/2 sendok teh wiji caraway, opsional
- 2/3 cangkir jus apel utawa cider apel
Cara Nggawe
- Rinse sauerkraut; saluran lan remet garing. Panggonan setengah saka sauerkraut ing kompor alon.
- Cut sosis dadi 2 inci. Panggonan ing kompor alon. Terus lapisan ing kompor alon, apples, gula abang, uyah, lan mrico. Sprinkle karo wiji caraway, yen nggunakake. Ndhuwur kanthi sauerkraut. Tambah jus apel. Aja nglakoake campuran kasebut.
- Tutup lan masak ing dhuwur kanggo 3 nganti 3-1 / 2 jam utawa kurang saka 6 nganti 7 jam, utawa nganti apel diwasa. Nglakoake sadurunge ngladeni.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 487 |
| Lemak total | 22 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Lemak ora jenuh | 10 g |
| Kolesterol | 58 mg |
| Sodium | 1,450 mg |
| Karbohidrat | 62 g |
| Serat Pemakanan | 7 g |
| Protein | 13 g |