Sajam iki gampang, nyicipake salad udang ing romaine lettuce utawa campuran sayuran campuran karo irisan tomat utawa irisan avocado.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 cangkir udang (dimasak, dibelah dawa, lan digodhog)
- 1 cangkir celery (irisan tipis)
- 1 sendok teh bawang (finely minced)
- 1 sendok teh jus lemon (seger)
- 1/2 cup mayonnaise
- uyah kanggo rasa
- ireng mrico kanggo rasa
- 4 cangkir lendir romaine (utawa sayuran ijo, luwih utawa kurang kaya sing dikarepake)
- 1 nganti 2 tomat, diiris tipis
- Opsional: irisan avocado
- Opsional: irisan tomat irisan
Cara Nggawe
- Ing mangkuk medium, adukake udhara kanthi celery, bawang, jus lemon, mayonnaise, lan uyah lan mrica kanggo rasa.
- Sajroning amben saka romaine lettuce lan tomat sing diiris tipis utawa sayuran campuran.
- Garnish karo irisan avocado utawa irisan tomat ireng.
Sampeyan uga bisa Kaya
Udang Udang Udang karo Dill Segar
Liyane Resep Udang
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 217 |
| Lemak total | 21 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 26 mg |
| Sodium | 313 mg |
| Karbohidrat | 5 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 3 g |