Salad-e shirazi minangka favorit musim panas ing Iran. Tomat sing dicampur karo tomat lan cucumbers dicampur karo mrica seger, papak, lan jus jeruk nggawe salad-e shirazi sing nyenengake.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 tomat gedhe tenan
- 2 cucumbers
- 1 bawang bombay, abang utawa kuning
- 2 sendok teh linglang utawa
- jeruk jus , gumantung rasa
- 2 sendok teh lenga zaitun
- 1 tablespoon
- mentega seger , disigar sacoro apik
- 1 sendok teh minced papak
- uyah lan uyah kanggo rasa
Cara Nggawe
- Saos tomat, cucumbers, lan bawang bombay apik.
- Tali karo bahan sing isih ana lan aduk kanthi lembut.
- Nelpon digodhog.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 96 |
| Lemak total | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 80 mg |
| Karbohidrat | 9 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 1 g |