Ana pirang-pirang cara kanggo nggawe salad vegan mentah, nanging siji iki, kanthi basa timun minangka alternatif sing apik kanggo roti salad sing digawé lettuce lan nggawe panganan mentahan seger, hidrating, nutritious. Sandhangan iki rak meh padha karo pesta salad papaya ijo sing entuk pangan ing restoran Thai. Zip sing manis lan ora nguntungke adoh banget. Priksa manawa ngetokake limes sadurunge sampeyan nyuwara kanggo jus. Yen sampeyan pengin, sampeyan bisa ngganti kecap utawa tamari kanggo Bragg nanging rasa wis mesthi meningkat dening salah siji saka tinimbang uyah piyambak.
Apa sampeyan tresna salad vegan mentah? Punika koleksi kabeh roti mentah panganan kanggo nyoba. Sekeca!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 cucumbers gedhe (peeled, de-seeded, lan julienned)
- 1/2 lada mrico (abang, julienned)
- 1 wortel (peeled and shredded)
- 1/2 sendok teh jeruk zest
- 1/4 tuwung jus jeruk (anyar diperas, kira-kira 4 limes)
- 2 nganti 4 sendok teh
- agave nectar (raw)
- 1 clove papak (minced well)
- 1 1/2 sendok teh
- Bragg's liquid aminos
- Gulung uyah laut (utawa kanggo rasa)
- Opsional: 1 sendok teh minced jalapeño
- Opsional: 2 sendok teh minced Mint
Cara Nggawe
- Selehake sayuran julienned ing mangkuk campuran lan tuang.
- Mumpangatake bahan-bahan sing isih disimpen bebarengan. Pour liwat sayuran lan uncalan maneh. (Sampeyan uga bisa nggunakake prosesor panganan mini kanggo campuran sandhangan lan nyimpen wektu mincing, nanging blenders biasane ora bakal nangani jumlah cilik kasebut.)
- Iku becik kanggo supaya salad marinate ing kulkas kanggo nalika sadurunge porsi, tossing sok-sok.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 144 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 222 mg |
| Karbohidrat | 32 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 3 g |