Resep gampang sandwich krim krim sayuran iki gampang banget kanggo pesta tuna bocah utawa tamu pungkasan. Bisa disiapake kanthi sayuran sing akeh, lan bocah-bocah seneng yen digawe karo sayuran sing luwih enak lan manis, kayata wortel, timun lan lombok.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1.5 cangkir sayur campuran (disigar, kayata timun Inggris, wortel kupas, cabe, lenga banyu, bayam bayi, lan bawang bombay abang)
- Nganti 1 sendok teh peterseli parsley, cincang seger seger, parsley sing disigar, papak sacoro apik, utawa adonan sacoro apik disigar
- 1 keju 8 keju krim keju (lunak)
- Dash uyah (kanggo rasa)
- endhog mrico (kanggo rasa)
- 2 roti roti putih (kayata roti buttermilk)
Cara Nggawe
- Sijine sawetara sayuran ing prosesor pangan lan sebagian prosesi mau. Ganti nambah sayuran / jamu lan ngolah sayuran supaya prosesor pangan ora macet.
- Nalika sayuran (lan, kanthi opsional, ing jamu) sacoro apik diced, nyampur karo keju krim ing mangkuk.
- Tambah uyah lan mrico kanggo rasa.
- Kanggo saben irisan roti loro, nyebar kira-kira 1,5 tbsp keju krim veggie ing siji irisan.
- Lebokna potongan irisan, Cut tipis lan irisan sandwich diagonally kaping loro kanggo nggawe papat segi telu sandwich .
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 38 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 6 mg |
| Sodium | 31 mg |
| Karbohidrat | 1 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 2 g |