A mate saka Herbes de Provence menehi anggur anggur putih klasik sing ngangkat sensori-tingling. Gesek ing pinggir lapangan sayuran bayi minangka iringan kanggo pitik lan sayuran panggang kanggo nedha bengi sing gampang lan elegan.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 sendok teh wiji pepe de Provence utawa (2 sendok teh seger, disigar)
- 5 sendok teh cuka anggur putih
- 5 sendok teh lenga zaitun
- 1/2 clove papak cilik (ulig lan sacoro apik disigar)
- 1/8 sendok teh mrico
- 1/4 sendok teh uyah
Cara Nggawe
Selehake kabeh bahan ing jar lan goyangake nganti disiram. Genti-genti, sampeyan bisa sregep nyuntikake bahan-bahan ing mangkuk cilik nganti wis rampung digabungake.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 206 |
| Lemak total | 17 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 12 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 7 mg |
| Karbohidrat | 12 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 2 g |