Iki apples panggang njupuk sawetara menit kanggo nyiyapake, banjur padha cook hands-free ing cooker alon.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6 nganti 8 apples masak medium (McIntosh, Rome Beauty, Granny Smith, Fuji, Jonathan, lan liya-liyane)
- 2 nganti 3 sendok teh kismis
- 1/4 cup granulated sugar
- 1 sendok teh kayu manis,
- dipérang
- 2 tablespoons butter, Cut menyang cilik bêsik
Cara Nggawe
- Copot sekel ngelupas ing ndhuwur apel lan copot cores.
- Ing mangkuk, aduk kismis, gula lan 1/2 sendok teh kayu manis; isi pusat apel.
- Selehake apples ing kompor alon lan sprinkle karo kayu manis sing isih ana. Titik kanthi potongan mentega.
- Gosong 1/2 cangkir banyu anget ing saubenging apples.
- Tutup lan cook ing LOW kanggo 6 kanggo 8 jam, nganti apel tender.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 76 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 8 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Karbohidrat | 13 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 0 g |