Resep sayap ayam iki diisi karo bumbu goreng enak. Nggawa wong ing cookout sabanjure utawa game wengi. Kanggo panggang sing luwih gampang, tlapake pitik iki ing kelompok.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 36 wings ayam, tip minus
- 1 tuwung / 240 mL
- lenga zaitun
- 1/2 tuwung / 120 mL jus lemon
- 1/4 cup / 60 mL anggur putih garing
- 1 sendok teh / 15 mL mrico abang murni, ulig
- 1 tablespoon / 15 mL peppercorns, ulig
- 1 sendok teh / garam segara 15 mL
- 2 sendok teh / 10 ml bubuk bawang bombay
Cara Nggawe
- Gabung karo bahan-bahan marinade ing mangkuk campuran gedhe.
- Nambahake sayap menyang mangkuk sing nyampur banjur dibungkus jas.
- Tutup wings kanthi plastik bungkus lan ngidini marinate ing kulkas nganti 4-8 jam.
- Preheat panggangan kanggo panas dhuwur.
- Ganti sayap ing panggangan.
- Simpen marinade sing isih ana.
- Masak sayap kanggo 5 menit saben sisih.
- Wit-witan swiwi kanthi bebas karo sisa marinade.
- Ngurangi panas kanggo medium lan terus masak sayap kanggo tambahan 30 menit.
- Yen wis rampung (wings tekan suhu internal 165 F utawa luwih), copot saka grill lan sajagad.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 401 |
| Lemak total | 36 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 23 g |
| Kolesterol | 52 mg |
| Sodium | 924 mg |
| Karbohidrat | 2 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 17 g |