Piring sing digawe karo bahan-bahan pantry sing prasaja. Nambani steak iki nganggo kentang utawa mie mashed.
Resep Related
Crockpot Round Steak with Gravy
Steak Inggris Kuno
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 medium irisan bawang, disaring lan diiseni irisan 1/4 inci
- 4 nganti 6 steak pisau cukur
- Bumbu kreol utawa campuran bumbu liyane (uyah lan uyah)
- 3 séndok glepung
- 3 sendok teh banyu adhem
- 1 sendok teh Bungkus Pawon utawa saus browning saus
- uyah lan uyah kanggo rasa
Cara Nggawe
- Selehake irisan bawang ing crockpot.
- Tabrakan steak karo campuran bumbu; Panggonan ing crockpot ing bawang.
- Glepung campuran karo banyu adhem; nglakokake kanthi nganggo garpu utawa cilik nganti rata. Nambahake sos gawean gravy; jajan liwat steak.
- Tutup lan masak nganti kurang luwih 7 nganti 9 jam.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 829 |
| Lemak total | 43 g |
| Saturated Fat | 17 g |
| Lemak ora jenuh | 20 g |
| Kolesterol | 247 mg |
| Sodium | 1,780 mg |
| Karbohidrat | 28 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 78 g |