Kwartal pitik sing disenengi pitik budget sing dipanggang nganti semprotan karo lapisan cornflake renyah. Sijine sikil pitik sing enom karo makaroni lan keju utawa kentang kanggo mangan kulawarga saben dina. Padha apik kanggo picnics lan acara tailgating, banget!
Bebas bae kanggo mbusak kulit saka pitik sadurunge dicelupake ing krim sing ora nguntungke lan krim sing ora nguntungke lampu bisa digunakake.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6 nganti 8 kwartal sikil (sikil pitik kanthi paha)
- uyah lan mrico
- 1 1/2 cangkir krim sing ora nguntungke, lampu
- 2 cangkir flakes jagung becik
- 1 sendok teh
- Bumbu Cajun utawa Creole
- 1 sendok teh garing flakes parsley
Cara Nggawe
- Preheat oven nganti 350 ° F. Gulungake sajian baking 9 x 13-inci karo nonstick foil utawa semprotan nganggo semprotan masak nonstick.
- Mbusak lemak sing luwih gedhe saka sikil pitik lan copot kulit, yen pengin. Sayur-sayuran sprinkle karo uyah lan mrico. Umumé jas karo sikil pitik karo krim sing ora nguntungke.
- Sijine crumbs crumbs crumbs ing piring kue utawa Bowl sudhut cethek lan nambah Cajun utawa Creole bumbu lan parsley.
- Dipethuk ing endhog pitik sing dilapisi ing crumbs mangsa.
- Panggonan pitik sing dilapisi ing sajian manggang sing disiapake.
- Gesek potongan ayam karo mentega sing dilebur lan panggang nganti kira-kira 1 jam utawa nganti daging daftar paling sethithik 165 ° F (74 ° C), suhu aman minimal kanggo pitik. Gunakake thermometer cepet sing diselehake menyang bagian paling andhap saka pitik (ora ndemek balung) kanggo mesthekake yen wis rampung masak.
Sampeyan uga bisa Kaya
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1093 |
| Lemak total | 72 g |
| Saturated Fat | 25 g |
| Lemak ora jenuh | 26 g |
| Kolesterol | 373 mg |
| Sodium | 366 mg |
| Karbohidrat | 5 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 101 g |