Sosis pungkasan tradisional iki minangka iringan apik kanggo daging babi sing ditarik gaya Carolina. Dilayani ing sisih supaya bisa digunakake minangka akeh utawa sethithik minangka sampeyan pengin.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 cuka cuka cuka
- 3 sendok teh gula coklat
- 2 sendok teh uyah
- 1 sendok teh cayenne
- 1 sendok teh abang mrico flakes
Cara Nggawe
1. Tempelake cukà cider lan gula abang menyang panci cilik. Gawe saos karo simmer (ora godhok), nganti gula lebur, kira-kira 3 nganti 5 menit. Tambah úa lan rasané kanggo tambahan 2 menit.
2. Mbusak sauce saka panas lan supaya kelangan rampung. Nyimpen saos ing wadhangan kedelapan, jar utawa botol, ing kulkas nganti 2 minggu sawise persiapan. Nanging, paling apik nggunakake saus 24 jam sawise nyiyapake supaya kabeh rasa bisa dicampur bebarengan.
Sijine minangka saus sisih.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 10 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 699 mg |
| Karbohidrat | 2 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |