Resep iki cepet lan gampang. Iku salah siji saka favorit kita. Dadi manawa kanggo nyedhiyani jumlah cilik saka mrica lengo - iku ndadekake kabeh prabédan!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/2 cup butter
- 2 cangkir uncooked
- siku makaroni
- 1/4 cup minced trikatuka
- 2 tbsp. minced pepper green
- 1 sendhok teh. uyah
- 1/4 sendhok teh. mustard garing
- 2 cangkir keju Cheddar keju
Cara Nggawe
- Cairan mentega ing medium; nambah daging bawang macaroni, bawang, madu, uyah lan mustar garing.
- Nglakoake 2 cangkir banyu lan nggawa menyang godhok liwat panas dhuwur.
- Ngurangi panas dadi kurang; tutup lan simmer, aduk sok-sok, kanggo 10 nganti 15 menit, utawa nganti makaroni lembut.
- Buang saka panas lan aduk ing keju sing diiris.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 787 |
| Lemak total | 64 g |
| Saturated Fat | 37 g |
| Lemak ora jenuh | 18 g |
| Kolesterol | 182 mg |
| Sodium | 1,389 mg |
| Karbohidrat | 23 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 31 g |