Apa sampeyan mikir yen sampeyan bisa nggawe panganan cuci mulut ing kompor alon sampeyan? Iki resep puding beras puding sing alon yaiku salah sawijining panganan sing arep digawe maneh, amarga gampang banget. Ngemis sawetara kayu legi ing ndhuwur sadurunge porsi supaya katon luwih khusus. Bananas lan stroberi uga nggawe topping apik kanggo resep puding iki.
Aja Kangen: 10 Puding Resep Puding Sing Nggawe Banyu Mulut
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/2 cangkir jasmine, basmati utawa beras coklat long-grain liyane (beras putih apik-apik)
- 1/3 cup granulated sugar
- 1 bisa santan (cahaya baik-baik saja)
- 1-1 / 2 gelas 2% utawa susu kabeh
- 1 sendok makan mentega
- 1 sendok teh vanilla
- 1 sendok teh kayu manis
Cara Nggawe
- Semprotan stoneware cooker karo semprotan masak.
- Tambah bahan menyang cooker alon . Nglakoake, nutupi, lan masak ing dhuwur 4-6 jam.
Aja Nilar : Resep Roti Puding Resep
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 345 |
| Lemak total | 21 g |
| Saturated Fat | 16 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 17 mg |
| Sodium | 50 mg |
| Karbohidrat | 37 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 5 g |