Resep iki minangka "kudu nyoba"! Lémon lan tequila bisa nggarap steak sing apik. Nedha bengi karo kebab sayur panggang kanggo pangan lengkap.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 8 ons / 225 g steak york anyar babagan 1 inci nglukis
- 1/2 cup / 120 mL
- tequila
- 1 sendok teh / 15 mL mrica ireng
- jus saka 1 linglang
- 1 sendok teh / 5 ml
- lemon zest
- 2 cengkeh
- papak minced
- 1 1/2 sendok teh / 7,5 mL uyah
Cara Nggawe
- Gabungke teko, mrico ireng, jus lemon, lemon zest, lan bawang putih ing mangkok non-logam.
- Nyelehake steak ing tas plastik sing bisa dicopot.
- Panggang marinade liwat steak nggawe kabeh permukaan uga ditutupi.
- Kasebut kanthi teliti, uculake udara metu saka tas lan segel.
- Panggonan steak menyang kulkas kanggo 4-12 jam.
- Preheat panggangan kanggo panas-dhuwur.
- Mbusak steak saka tas lan cadangan marinade.
- Musim steaks karo uyah lan Panggonan menyang grill.
- Masak steak ing 6-7 menit saben sisih utawa nganti wis ngrambah rasa sing dikarepake.
- Panggonan dilindhungi marinade menyang saucepan lan nggawa menyang godhok.
- Tambah 1/2 sendok teh / 2,5 mL uyah kanggo dicampur. Ngurangi panas lan garing nganti 4-5 menit, aduk sok-sok. Sampeyan bisa gampang rampung yen unit panggangan sampeyan duwe burner sisih. Yen ora, cook sauce nalika steak lagi ngaso.
- Sawise steak wis masak, copot saka panas lan supaya meat ngaso kanggo 7-10 menit. Ndhuwur karo saos masak lan ngawula. Yen sampeyan seneng ora sauce, banjur, kanthi saé, ngawula minangka.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 734 |
| Lemak total | 51 g |
| Saturated Fat | 19 g |
| Lemak ora jenuh | 18 g |
| Kolesterol | 156 mg |
| Sodium | 988 mg |
| Karbohidrat | 12 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 59 g |