Krim lan madu nggawe resep sing luwih apik, luwih luscious. Resep es krim madu lavender iki njupuk kombinasi rasa sing apik lan ndadekake luwih mewah kanthi tambahan tunas lavender. Cukup, es krim lavender iki ngimpi.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 cangkir krim abot (whipping cream)
- 1 1/2 cangkir utamané utawa 2% susu
- 1/2 tuwung madu
- 2 sendok makan lavender kuliner
Cara Nggawe
- Carane nggawe es krim lavender madu:
- Tambah krim, susu, madu, lan lavender abot menyang saucepan medium sing disetel liwat panas medium. Ngempirake sok-sok, nggawa campuran krim lavender kanggo nggoreng.
- Priksa kanggo ndeleng yen madu wis rampung dissolved menyang krim banjur copot telusur saka panas. Sijine kanggo ngaso ing suhu kamar suwene 15 menit. Nggunakake saringan bolong sing alus, keterna krim lavender lan buwang padhet. Isi campuran kasebut sajrone wektu 1 jam banjur beku ing pembuat es krim miturut instruksi pabrik.
Resep es krim madu iki nggawe 6 nganti 8 servings.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 245 |
| Lemak total | 18 g |
| Saturated Fat | 11 g |
| Lemak ora jenuh | 4 g |
| Kolesterol | 55 mg |
| Sodium | 33 mg |
| Karbohidrat | 21 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 3 g |