Tembung "mesra" tegese omben-omben sing ora nyenengake tanpa alkohol ing akeh panggonan ing njaba US Vyssinatha - βυσσινάδα ing basa Yunani lan tegese vee-see-NAH-thah - mesthi kasebut. Iku ditrapake nyata nalika cuaca panas lan ora ngandhut alkohol.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 sendok teh sirup sirup asam (ndeleng ngisor)
- 5 ons banyu (es es, ditambah es cilik yen pengin)
Cara Nggawe
Tambah sirup ing banyu lan aduk. Tambah es lan nikmati!
Wigati: Sirup saka endhase ora ngandhut ceri bisa digunakake, utawa nggunakake sirup saka Sour Cherry Spoon Manis .
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 20 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 7 mg |
| Karbohidrat | 5 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |