Dessert Apple digawe gampang nganggo campuran kue lapis lan kue apel apel.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 paket (ukuran 1-lapisan) campuran kue kuning
- 1 liter untu klapa
- 1/2 sendok teh dhasar kayu legi
- 4 sendok mentega, disigar
- 1 21 ons bisa ngisi pie apel
Cara Nggawe
- Gabungke campuran kue kering, klapa, lan kayu manis; nglakoake ing mentega sing ilang.
- Pencet kira-kira 2/3 saka campuran menyang telusur 8x8x2-inch ungreased lan sumebar nganggo kue pie.
- Geser campuran kelapa sing isih ana ing tumpukan. Panggangan ing 350 ° kanggo 50 kanggo 55 menit.
- Sendok dadi panganan cuci mulut.
- Ngawula panas utawa digawe adhem karo es krim, yen pengin.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 263 |
| Lemak total | 14 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 20 mg |
| Sodium | 113 mg |
| Karbohidrat | 31 g |
| Serat Pemakanan | 7 g |
| Protein | 6 g |