Ana atusan resep-resep kanggo fudge coklat, paling mbutuhake thermometer Candy lan apik apik kanggo entuk sing sugih, krim-Gamelan, nanging resep iki saka Carnation ngejutkan Susu ora. Sampeyan kabeh iku mung godhok, mateni panas, aduk, hawa dingin, lan potong!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2/3 tuwung ngetokake susu
- 1 1/2 cangkir gula granulated
- 2 sendok makan mentega
- 1/4 sendok teh uyah
- 2 mangkok miniatur marshmallows
- 1 1/2 cangkir coklat semisweet
- 1 sendok teh vanilla ekstrak
Cara Nggawe
1. Gabungke susu, gula, mentega, lan uyah sing diasporake ing saucepan medium, abot. Panggonan liwat panas sedheng lan nggawa menyang godhok lengkap nalika aduk terus. Masak, aduk nganti 5 menit. Dibusak saka panas.
2. Nyawiji kripik coklat, marshmallows mini, lan vanilla. Tansah aduk nganti coklat lan marshmallow dilebur. Tuangi menyang bungkus plastik utawa bungkus pan 8-inch sing dilapisi foil. Isi 2 jam, utawa nganti tenan.
Cut menyang 36 kotak lan ngawula.
Cathetan lan Tip resep
• Kanggo fudge nutty, aduk ing 1/2 mangkuk almonds, pecah utawa walnut dicincang nalika coklat dilebur. Chill minangka diarahake.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 77 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 3 mg |
| Sodium | 8 mg |
| Karbohidrat | 13 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 1 g |