Resep saus tartar sing enak digawe karo mayonnaise, mustard, lan acar dicincang. Sosis sing apik kanggo iwak utawa panganan segara.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuwung mayonnaise
- 1 sendok teh disiapake mustar
- 2 tablespoons pickle manis (dicincang)
- 1 tablespoon capers (lemes, disigar)
- 2 teaspoons parsley seger (disigar)
Cara Nggawe
- Gabung karo bahan bebarengan.
- Pairake lan adhem kanthi cepet nganti porsi.
Variasi Resep Tartar Sauce:
Resep Kue Tartar Resep Klasik Kanggo Udang Goreng atau Udang
Resep Sauce Tartar karo Olives, Pickles Manis, Mayo lan Bawang Sithik
Restaurant Tartar Sauce digawe karo Miracle Whip, Parsley Flakes, lan Bawang Sayuran
Kue Tatar cepet lan Gampang karo Pimiento Olives lan Cayenne Pepper
Resep Sauce Liyane
Buffalo Aioli
Chipotle Mayonnaise
Lampu Bawang Mayonnaise
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 252 |
| Lemak total | 28 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 6 g |
| Kolesterol | 15 mg |
| Sodium | 303 mg |
| Karbohidrat | 1 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |