Hidangan utama klasik goreng pitik ing waffles tansah disabetake minangka jenis ... kikuk. Carane ing bumi sampeyan mangan? Sampeyan bakal kiwa karo tumpukan balung, sing ora katon. Aku mikir babagan iki lan mutusake kanggo nggawe versiku dhewe - salad ayam klasik, sing diwenehi ayam gedhe putih, ing waffle. Iki minangka sandwich sing adhem sing bisa dipangan kanthi tangan utawa nganggo piso lan garpu. Lan apik banget!
Sampeyan bisa nggunakake pitik dhewe sing wis masak dhewe ing panggonan pitik rotisserie yen sampeyan pengin. Aku seneng nggunakake susu susu pitik, nanging daging peteng uga apik banget.
Sampeyan uga bisa ngganti salad. Nambah sawetara mrico lonceng utawa zucchini, utawa nambahake sawetara trikatuka manis. Sampeyan malah bisa nambah sawetara kios cilik saka keju favoritmu. Salah siji sing paling apik babagan salad pitik yaiku supaya bisa gampang dicocogake karo rasa sampeyan. Yen sampeyan nggawe owah-owahan, mesthine nyatakake supaya sampeyan bisa nggawe karya panjenengan maneh lan maneh.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 rotisserie pitik , daging dibusak lan cubed
- 3 stalks celery, irisan
- 1/2 cup mayonnaise
- 1/3 tuwung yogurt polos
- 2 tablespoons Dijon mustard
- 2 sendok teh jus lemon
- 1/2 sendok teh garing godhong thyme
- 8 babak waffles beku, toasted
Cara Nggawe
Ing mangkuk medium, gabungke pitik lan celery. Tambah mayonnaise, yogurt, mustard, jus lemon, lan thyme lan nyampur uga. Tutup lan refrigerate kanggo 1 jam kanggo campuran rasa.
Roti waffle nganti coklat lan garing. Ndhuwur ing waffles panas karo salad pitik kadhemen lan ngawula langsung karo kaca es teh.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1206 |
| Lemak total | 63 g |
| Saturated Fat | 18 g |
| Lemak ora jenuh | 24 g |
| Kolesterol | 436 mg |
| Sodium | 509 mg |
| Karbohidrat | 2 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 147 g |