Aku seneng karo Teh Tini iki ing musim semi lan musim panas sore nalika ngombe cendhela sing cendhak. Gunakake teh es cahya kanggo Vodka Martini sing nyegerake lan, mesthio, jus lemon sing wis diresep.
Martini iki uga ngapusi rasa lan nambahake berry, lavender, rosemary utawa chamomile cilik menyang teh sing nyolong utawa nggunakake campuran teh sing disenengi.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 3/4 ons
- vodka
- 1 ons
- es teh (manis)
- 1/4 ons
- jus lemon (seger)
- Garnish:
- lemon wedge
- Garnish: gula kanggo bilah kaca
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail kanthi es cangkir.
- Kocok banget .
- Galur dadi kaca koktail sing diarani gula.
- Garnish karo wedge linglang .
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 206 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 21 mg |
| Karbohidrat | 17 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 6 g |