Ngirim awak saka lapangan kanggo seneng-seneng jam karo koktail Airmail. Minuman sing misuwur iki digawa urip ing Havana, Cuba taun 1949, watara wektu sing dikirim lewat pos udara sing paling cedhak karo email saiki. Saiki sampeyan bisa lelungan ing wektu iki karo koktail rum-champagne sing enak dicampur karo jus jeruk lan madu sirup sing prasaja lan paling dhuwur kanthi corak kapur.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 ons rum (badan medium)
- 3/4 ons jus jeruk
- 3/4 ons madu sirup prasaja
- Garnish: Sampanye menyang ndhuwur mati
- Garnish: pulp kapur
Cara Nggawe
- Tambah rum, jus jeruk lan madu sirup sing prasaja kanggo shaker kanthi es. Gesang.
- Galangan menyang kaca highball.
- Tambah es lan garnish kanthi corak kapur
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 178 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Karbohidrat | 23 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 0 g |