Resep Salad nanas sing enak karo cilantro, jambon ungu lan ijo, madu, lan jeruk nipis, bebarengan karo bumbu liyane. Nambani salsa nanas sedhep iki kanthi panggang, pitik, utawa daging babi.
Nanas seger sing paling apik kanggo sajian iki, nanging beku utawa kaleng (lemes) bisa digunakake ing jiwit.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuwung nanas (seger, disigar sacukupe)
- 2 sendok bawang bombay (kain ungu, ungu halus)
- 2 sendok bawang merah (sacoro apik disigar)
- Opsional: 1 sendok makan cabe (abang, sacoro apik disigar)
- 1 tablespoon cilantro (seger, sacoro apik disigar)
- 1 sendok madu madu
- 1 dash cayenne pepper (utawa chipotle)
- Opsional: 2 sendok teh (finely minced)
- 1 1 / 2-2 tabung jus jeruk
- 1/4 sendok teh mrico
Cara Nggawe
- Gabungke kabeh bahan; tutup lan refrigerate kanggo jam utawa luwih kanggo campuran rasa.
- Sajati karo iwak panggang utawa pitik, daging babi utawa daging babi.
Sampeyan uga bisa Kaya
Timun, Jagung, lan Tomat Salsa
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 70 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 3 mg |
| Karbohidrat | 13 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |