Resep lemon iki ndadekake lemonade paling seger, tastiest sing bakal sampeyan coba. Pancen, yen sampeyan nyoba resep lemon iki, sampeyan ora bakal bali menyang lemonade bubuk utawa bubuk maneh.
Rasa bebas kanggo ngatur rasa manis iki resep linglang kanthi nambahake gula kurang luwih sesuai karo rasa sampeyan. A woh mint seger ndadekake garnish sampurna kanggo resep lemonade iki.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1-1 / 4 cangkir gula (granulated)
- 6 cangkir banyu (kadhemen, dibagi)
- 5-8 lemon
Cara Nggawe
- Gabungke gula lan 1 tuwung banyu ing medium (2- utawa 3-liter) panci.
- Bawa menyang godhok liwat panas sedheng. Nggawe nganti kabeh gula dibubarake. Buang saka panas lan adhem nganti suhu kamar. Refrigerate campuran iki (sirup prasaja) nalika sampeyan nggawe liyane saka lemonade.
- Jus lemon sajrone strainer, nganti sampeyan duwe 1 tuwung jus lemon seger.
- Nambah jus lemon menyang cangkir 5 cangkir banyu sing adhem. Nglakoake sirup prasaja sing disejukake (campuran gula lan banyu).
- Garnish nganggo irisan lemon utawa mentega seger, yen pengin.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 184 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 7 mg |
| Karbohidrat | 49 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 1 g |