Nampilake dhewe coklat fudge nggawe seneng lan gampang, lan sampeyan bisa ngatur resep ing akeh cara. Gunakake resep fudge dhasar iki, nanging tambah sakepel kacang favorit, woh-wohan garing, utawa potong permen kanggo versi sampeyan dhewe.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 cangkir coklat semisweet
- 1 can / 14 ons sweetened
- susu sing dipadhetke
- 1/2 séndok vanilla
- 1 sendok makan mentega (kadhemen)
- 1/8 sendok teh uyah
Cara Nggawe
- Gabungke chocolate chocolate lan susu sing dipadhetake ing saucepan liwat medium-low-medium; Masak ngocok nganti coklat wis ilang. Dibusak saka panas; nambah vanilla, mentega, lan uyah, banjur aduk nganti campuran alus.
- Baris sajian manggang 9-inch kanthi bungkus plastik. Pour fudge menyang sajian, nyebarake roto-roto, lan racun kanthi spatula. Pecat nganti tenan, sethithik sak jam. Puter saka kuali, copot plastik lan potong menyang kotak.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 71 |
| Lemak total | 4 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 5 mg |
| Sodium | 15 mg |
| Karbohidrat | 8 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |